Fakty o bazéne

05.07.2014, Mgr. Blanka Krajčovičová, Klub Kvapka, Trnava

Súčasťou mnohých rodinných domov sa stali vonkajšie bazény. Počas teplých dní sa pohybová aktivita vo vode stáva vítanou. Čím ďalej, tým viac sa stretávame s plávaním nielen školákov a predškolákov ale aj batoliat a dojčiat v rodinných bazénoch. (Mamičky objednávajú inštruktorky, s ktorými majú dobrú skúsenosť vo svojom baby klube domov do súkromného bazéna. A samozrejme svoje inštruktorky informujú o aktivitách a cvičeniach, ktorým sa venujú so svojim dieťatkom v súkromnom bazéne.)

Preto Vám ponúkame pár dobrých rád z našej praxe – Klubu Kvapka -  a zo štúdií odborníkov zo sveta, aby ste si kúpanie užívali bez obáv alebo bez poškodenia zdravia dieťatka.

  1. Dieťa nenechávajte nikdy bez dozoru. Vie čo vie, ale v nečakanej situácii môže spanikáriť.
  2. Do vody mu dávajte hračky určené do vodného prostredia. Z hračiek z neznámeho zdroja sa v kombinácii s vodou môžu uvoľňovať nebezpečné chemikálie.
  3. Kontrolujte teplotu vody, kvôli podchladeniu, alebo kvôli prehriatiu dieťatka. Ideálna teplota v závislosti od vonkajšej teploty a sily vetra je pre plávanie dojčiat a batoliat od 29 do 33 st. C.
  4. Kontrolujte stav vody – ak sa v bazéne objavia riasy a s nimi iné „mikropotvory“, radšej vodu vymeňte.
  5. Odporúčame aspoň raz za letnú sezónu vodu prekontrolovať mikrobiologicky – budete si istí tým, čo v nej je.
  6. Pozor na koncentráciu chlóru vo vode. Existuje dôvodné podozrenie, že vysoká koncentrácia chlóru tesne nad hladinou bazéna poškodzuje sliznice dýchacích ciest. A čo je horšie – zlúčeniny chlóru s inými organickými látkami majú dokázateľne karcinogénne účinky.
  7. Opakujte s bábätkami cvičenia, ktoré ste sa naučili v bazéne pre dojčatá a batoľatá. Ak Vám niečo nie je jasné, pýtajte sa, Vaše inštruktorky Vám rady poradia ako často a prečo práve takto cvičiť.
  8. Ak sa dá, vyhýbajte sa častému a dlhému používaniu rukávnikov. Pri dlhom používaní zaťažujú ramenné kĺby a dieťatko namiesto rybičky na brušku sa  bude pohybovať ako  morský koník nožičkami dole.
  9. Ak chcete vedieť čokoľvek bližšie, opýtajte sa nás. Ak nevieme sami odpoveď určite Vám vieme odporučiť odborníka.
Watsu (vodná terapia) - 8. júna v Galante. Od 10:00 - 16:00
Školenie Inštruktor plávanie dojčiat, batoliat a deti predškolského veku bude organizované v dňoch: 22.-25.marec prvá časť, 4.-5.máj druhá časť, 25.-26.máj tretia časť
Budem plavcom - 2.-3.3 osobne v Galante. 7. apríla a 5. mája online cez ZOOM aplikáciu.
Školenie metódy Birthlight Nadeždy Tryzno zrušené!
7.10 plávanie s tehotnými